ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 10458494
*
nr 1045 8494
Pigtittare
höjd: 76 cm
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2016
kl 18:21:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 23:55:49
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
9236 Dekor
+ cigarettskrin, Malakit. Längd: 6-10 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:10
-
9354 Dörrpar
Vitmålade. Bredd: 65x2 cm, höjd: 237 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
9048 Fiskpocherare
med galler, Ialo Otinetti, aluminium. Längd: 60 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:15
-
9248 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book. ", 1993...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59
-
9306 Illustrerade t..
3 volymer, 1856,1860 & 1866,41x29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
9234 Lackaskar
2 st, bland annat Ryssland. Längd: 8-16 cm, höjd: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:42
*
Pigtittare
Kondition: skadad
nr 1045 8494
Pigtittare
höjd: 76 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/7 23:55:49 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
9236 Dekor
+ cigarettskrin, Malakit. Längd: 6-10 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:10 -
9354 Dörrpar
Vitmålade. Bredd: 65x2 cm, höjd: 237 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47 -
9048 Fiskpocherare
med galler, Ialo Otinetti, aluminium. Längd: 60 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:15
-
9248 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book. ", 1993...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59 -
9306 Illustrerade t..
3 volymer, 1856,1860 & 1866,41x29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
9234 Lackaskar
2 st, bland annat Ryssland. Längd: 8-16 cm, höjd: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:42